Dzień Muzyki, czyli jak wielką muzyka ma moc?

turntable-1109588_640
0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 0 Flares ×

Muzyka jest wszechobecna i towarzyszy w wielu różnych momentach życia. Choć można wyróżnić wiele jej gatunków, jedno pozostaje niezmienne. Moc, którą posiada i niesie ze sobą. Choć to tylko brzmienia i często tekst jej towarzyszący, a jednak potrafi tak wiele uczynić.

Może wywoływać różne nastroje, dodać pozytywnej energii, a czasem wprowadzić w nostalgiczny klimat. Okazuje smutek, a innym razem radość lub inne uczucie. Poza tym przypomina z danym utworem związane miłe lub mniej przyjemne wspomnienia z przeszłości, a także jednoczy ludzi. Bywa obecna na bardzo wielu uroczystościach czy wydarzeniach. Mówi o człowieku wiele, a upodobania muzyczne mogą niekiedy odzwierciedlać charakter danej osoby. Krótko mówiąc jest ważna w naszym życiu. Dziś – 21 czerwca jest jej święto!

Muzyka towarzyszy mi bardzo często w samochodzie, w słuchawkach na świeżym powietrzu czy w domowym zaciszu. Zdecydowanie dodaje wiele optymizmu na co dzień. W sytuacjach stresowych uspokaja i nawet daje więcej wiary w siebie i swoje możliwości. Niczym lek pozwala na chwilę zapomnieć o rzeczywistości. Pod tym aspektem nie zmienia się nic, ale przez ostatnie lata nastąpił skok technologiczny. Pamiętam jak będąc małym dzieckiem słuchałem ulubionych kawałków z kaset magnetofonowych, jak obracało się je w odtwarzaczu żeby posłuchać kolejnych piosenek czy nagrywało ulubione utwory z radia, by móc później je ponownie odtwarzać nawet kilkadziesiąt razy. To nie było takie proste jak dziś, kiedy naciskamy ponownie przycisk „play”, bo trzeba było przewijać za każdym razem kasetę i strasznie irytowało jak przeleciało się za dużo. Tak, tak, ja jeszcze jestem z tych, co z nich korzystałem i je pamiętam, choć to był już ich prawie koniec. Ach, co to były za czasy….

Szybko nadeszła nowość, bardziej pojemna i wygodna, a także lepsza jakościowo opcja, czyli płyty CD, z których do dziś mamy możliwość korzystać. Te początkowe za dużo utworów nie zawierały, ale jak pojawiło się MP3 to było już coś zupełnie innego. Lepszy dźwięk, większa poręczność i muzyka, która płynęła z odtwarzacza. Już nie trzeba było niczego przewijać i bez problemów można było słuchać kilka razy tego samego utworu, który akurat wpadł w ucho. A dziś, coraz częściej słuchamy ze smartfonów i aplikacji streamingowych, które stają się z każdym dniem bardziej popularne. Muzykę możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie oraz jak nigdy dotąd mieć jednocześnie dostęp do tak wielu utworów. Niczego nie trzeba dodatkowo ze sobą nosić, bo wystarczy kilka kliknięć i można słuchać to na co ma się w danej chwili ochotę. Technologie zmieniają się, mamy coraz lepszą jakość dźwięku, która pozwala na większe, mocniejsze i przyjemniejsze doznania dźwiękowe, ale moc muzyki jest wielka i nadal pozostaje niezmienna. Nic jej nie zastąpi, bo tak było od tysięcy lat, jest i nadal będzie…

A czym dla Ciebie jest muzyka? Jaki jest Twój ulubiony utwór? 
________________________________________________
Podoba Ci się ten wpis? Jeśli tak, kliknij „lubię to!” poniżej i podziel się nim ze znajomymi. :)
Polub moją stronę na Facebooku, obserwuj na TwitterzeGoogle+ lub Instagramie. Snapchat: blomatt

Jedno przemyślenie na temat “Dzień Muzyki, czyli jak wielką muzyka ma moc?”

  1. To prawda, muzyka ma wielką moc. Kojarzy nam się z ważnymi momentami w życiu, towarzyszy w smutkach i radościach.
    A kasety… och, co to były za czasy :) Nagrywanie przebojów z radia i przewijanie ołówkiem :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 Email -- LinkedIn 0 0 Flares ×